11.5.17

2. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması 2017 sonuçlandı

AOSB KARİKATÜR YARIŞMASI’NIN SONUÇLARI AÇIKLANDI
Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nin ilkini geçen yıl düzenlediği Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın ikincisi bu yıl 1 Mart - 2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Yarışmaya 281 eser gönderildi. Ahmet Aykanat, Kürşat Zaman, Engin Selçuk, Eray Özbek, Mustafa Yayla, Fatin Tapçı ve İlhan Metin’den oluşan yarışma jürisi, 5 Mayıs tarihinde Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü idari hizmet binasında toplanarak ödül almaya hak kazanan eserleri belirledi.
Karikatürlerin değerlendirildiği süreç sonunda finale kalan 22 eser, Antalya OSB’nin resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulup olası itirazlar için 5 gün süreyle askıda bırakıldı. 10 Mayıs gününe kadar finale kalan eserlere gelen benzer ve kopya itirazlarını değerlendiren jüri, 11 Mayıs günü nihai sonuçları açıkladı. Buna göre yarışmaya Bursa’dan katılan Mehmet Kahraman 2. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın birincisi oldu. İkinci İzmir’den Aytur Şahinbay, üçüncü ise yarışmaya İstanbul’dan katılan Ergül Aktaş oldu.
Jüri üyeleri ayrıca, yarışma konusu olan "Üreten Sanayi" temasını en güzel şekilde anlatan karikatürlerden oluşan bir seçki oluşturdu. 25 Mayıs günü Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşecek ödül töreni öncesi, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşacak özel bir sergi sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi, Bölge Müdürlüğü binasında yıl boyu açık kalacak.
Yarışma sonuçları
1. Mehmet Kahraman / Bursa (Yukarıda)
2. Aytur Şahinbay / İzmir
3. Ergül Aktaş / İstanbul
*
Mansiyon ödülleri
1. Abdullah Yıldırım / Batman
2. Esra Yüce Yazıcı / Samsun
3. İlker Sermi / Sakarya.
*
Kaynak: antalyaosb.

Hiç yorum yok: