4.4.16

9. Uluslararası Salyangoz konulu Karikatür Yarışması 2016, İspanya

9. Uluslararası Salyangoz konulu Karikatür Yarışması 2016, İspanya
Tüm çizerlere açık bir yarışma.
Konu: Salyangoz (SNAIL)
Her katılımcı, daha önce ödül kazanmamış en fazla 3 adet eser gönderebilir.
Boyut A4 (21 x 29.7 cm) ya da orantılı ölçüde olmalıdır.
Teknik: Serbest. Tek sahneyi yansıtan karikatürler isteniyor, bant karikatür kabul edilmez.
Eserde yazı, metin yer alacaksa bu Katalan, İspanyolca, veya İngilizce olmalıdır.
Eserler sadece www.viajerosonline.org/humor2016 site adresinin yönlendireceği Facebook başvuru sayfası üzerinden, basıma uygun çözünürlükte, gönderilmelidir. Herhangi bir sorun çıkması halinde tecnologia@iltrida.org adresinden irtibat kurulabilir.
Geleneksel posta yoluyla katılım kabul edilmez.
Her katılımcı ad, soyad, adres ve tel no (name, surname, address, telephone) bilgileri ile foto ya da portre karikatürünü taşıyan (basit, standart) bir katılım formu eklemelidir.
Jüride, Fecoll, Iltrida Viatges ve Humoralia temsilcileri yer alacaktır. Jüri kararı kesin olup itiraz kabul edilmez.
Yarışmaya son katılım: 10 Nisan 2016 Pazar saat 10:35.
Tek ödül: 1.009.- €. Kazanan sanatçının 20 Mayıs’ta yapılacak ödül törenine katılımı dolayısıyla iki kişilik yol ve iki gece konaklama karşılanır. Kazanan sanatçıya Nisan ayının ikinci yarısında e-mail ile haber verilecek ve sonuç daha sonra http://www.humoralia.org/ ve http://www.aplec.org/ sitelerinde duyurulacaktır.
Kazanan sanatçı eserin orijinalini, ya da dijital ürün ise ıslak imzalı baskısını, Mayıs ayının ilk yarısında düzenleyen kuruluşa elden veya iadeli taahhütlü olarak ulaştırmak zorundadır. Adres: Federacio de Colles de l’Aplec del Caragol, C/Obradors, 2, 25002 LLEIDA – SPAIN.
Ayrıca nakit karşılığı olmayan bir Halk Ödülü verilecektir (sertifika). Bunun için eserler www.facebook.com/viajesiltrida sayfasında katılım bitiminden iki hafta sonrasına kadar (25 Nisan) sergilenerek oylamaya açık tutulacaktır. Oylamayı teşvik amacıyla oylamaya katılan izleyicilerden birine Kanarya Adaları’nda bir haftasonu iki kişilik tatil ödülü verilecektir.
(Birinci gelen ve Halk Ödülü kazanan dahil olarak) seçilen 50 eser, düzenleyen çarşı esnafının yönetim merkezinde ve gerekirse başka salonlarda sergilenecektir. Düzenleyen kuruluş, bu 50 eserin etkinlik tanıtımı çerçevesinde yeniden basımı ve yeniden sergilenmesi hakkını korur.
Katılanlar tüm koşulları kabul etmiş sayılır.
Yarışma adreslerinde gelen eserler sergilenecektir.
Birkaç dilde yarışma şartnamesi: PDF.

1 yorum:

menekse cam dedi ki...

http://www.viajerosonline.org/concursos/concurso-humor-caracolero/6950-ganadores-del-concurso-humor-grafico-caracolero-2014.html

It was 2014 edition. They didn't announced the results until now. They never contacted with me... and I never could contact with them because there is no an e-mail after finishing the contest. Also Serpil Solcan was never informed about the vacation which they have mentioned she won. Now two years later, they are ready for a new edition but I don't trust them anymore.

2014 Salyangoz konulu yarışma. İzleyici ödülünü kazanmıştım. Ama onlar o zamandan beri sonucu ilan etmediler, benimle de bağlantıya geçmedikleri gibi... ben de onlarla herhangi bir iletişim kuramadım çünkü yarışmadan sonra herhangi bir e-mail adresi yoktu. Tatil ödülü kazandığını iddia ettikleri Serpil Solcan'ın bundan haberi bile olmadı. İki yıl sonra yeni yarışma için hazırlar ama artık onlara güvenmiyorum.