1.4.16

Spor konulu Olense Kartoenale karikatür yarışması 2016, Belçika

Olense Kartoenale yarışması 2016, Belçika
Katılım site adresinden yapılmalıdır; kartoenale@olen.be haberleşme adresine eser yollamayınız. Eserlerin 1 Temmuz'dan itibaren gönderilmesi isteniyor. Dolayısıyla, katılım formu ve eser yükleme sayfası o tarihte kullanıma açılacaktır.
Tüm dünya çizerlerine açık olan yarışma iki kategoride düzenleniyor:
A) Genç kategorisi: 15 (dahil) yaşa kadar,
B) Yetişkin kategorisi: 16 yaş ve üstü çizerler.
Konu (Theme): Başlangıçtan bitişe Spor (Sports from start to finish).
Ayrıca Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International) bu yıl yine bir özel ödül veriyor; 2016 konusu: Tıbbi yardım alma hakkı (Theme: Right to medical assistance).
Sayı: Her konuda en çok 5 adet yazısız karikatür: Dijital üretilmiş ya da orijinal çizimden taranmış, JPEG formatta, en az 300 dpi (2480 x 3543 piksel) çözünürlükte dosya olarak gönderilecektir (300 dpi ve daha yüksek çözünürlükte taranmış/üretilmiş eserler yarışma sitesine yüklenebilmektedir; daha düşük çözünürlükte dosyalar otomatik olarak kabul edilmemektedir: http://olensekartoenale.be/ ).
Teknik: Siyah-beyaz veya renkli.
Boyut: Standart 21 x 30 cm (A4).
Katılım formu doğrudan yarışma sitesinden indirilebilir: www.olen.be. Sitede aranacak kelime: kartoenale.
Seçilen eserler bir albümde toplanacak ve seçilen eser sahiplerine birer albüm yollanacaktır.
Kazanan eserler düzenleyen kurum veya konu sponsorunun mülkiyetine geçer. Seçilen eserler etkinlik ve beldenin tanıtımı amacıyla kullanılabilir.
Dikkat: Ödül kazanan eserin orijinali, düzenleyen kuruluşun talep ettiği tarihi izleyen 2 gün içerisinde Community Olen, Dorp 1, 2250 Olen, Belgium adresine geleneksel posta (iadeli taahhütlü) veya kargo ile gönderilmek zorundadır.
Ödüller:
Genç kategorisi: 200, 175, 150, 100 Avro.
Yetişkin kategorisi: 1500, 700, 400, 300 Avro.
“Tıbbi yardım alma hakkı” konulu Özel Ödül: 350 Avro.
Ödül töreni: 11 Kasım 2016 Cuma 20:00 Olen şehir meclisi salonu, Dorp 1, 2250 Olen.
Sergi aynı adreste 13 Kasım Pazar tüm gün ve sonrasında hafta içi çalışma saatleri içerisinde 2016 Aralık sonuna kadar görülebilir.
Kaynak: http://www.olen.be/product/247/olense-kartoenale (Beş dilde şartname indirilebiliyor, şartname sonundaki kısa açıklamanın çevirisi aşağıdadır).
Son katılma: 15 Eylül 2016.
Kayıt olma ve eser yükleme için yarışma sitesi: http://olensekartoenale.be/ .
*
Başlangıçtan bitişe Spor
Başlangıç ve bitiş çizgisi arasında umuttan coşkuya, coşkudan hayal kırıklığına yoğun duygular yaşanır. Bireysel olarak atlet de, bütün bir takım da, büyük bir başarı kadar umulmadık bir başarısızlıkla karşılaşabiliyor.
Peki ya spor mikrobu bulaşmış bütün o diğer canlar? Sadece kondisyon için spor yapanlar, inatçı amatörler, henüz hiçbir ışık vermeyen acemiler, pek de yetenekli olmayan meraklılar?
Nasıl oluyor da bir oyun spora dönüşüyor, geçici bir hevesten vazgeçilmez bir tutku doğuyor, taraftar kitlesinden bir sporcu nasıl çıkıyor, yetenek nasıl dikkat çekiyor?
Motor sporları hariç bütün bedensel spor dalları yarışma konusuna dahildir.

Hiç yorum yok: