11.1.09

16. Küba Grafik Mizah Bienali konusu: İnsanlık için Alarm

16. Grafik Mizah Bienali, Havana - Küba
İnsanlık için Alarm ( Homo Sapiens S.O.S.)
Artan karbon salınımı, iklimdeki değişmeler, basın yoluyla saptırma ve yönlendirmeler, ormansızlaştırma, çölleştirme, eşitsizlik, savaş, tekkutupluluk, yabancı düşmanlığı: ayrıcalıklı kesimin zenginliğini sürdürmek ve yiyecek maddelerini enerji kaynağına çevirmek amacıyla giriştiği akılalmaz işlemlere karşı canlı türlerini korumak için mizahçılar görev başına! Tropiklere, ormanlara, soluduğumuz havaya yönelik tehditler bu yörelerin yoksul insanlarını açlığa terkediyor: Karikatürcüleri, insanlığı savunmaya çağırıyoruz!
Tüm çizerlere açık olan yarışmada şu kategoriler yer alıyor:
* Genel mizah (Humor general)
* Siyasi karikatür (Sátira política)
* Bant karikatür (Historieta Humorística)
* Portre karikatür (Caricatura personal)
* Mizahi fotoğraf (Fotografía humorística)
Teknik: Serbest. Eserler orijinal olmalı ve 40x50 cm boyutunu aşmamalıdır. Tüm kategorilerde dijital yoldan üretilerek basılmış ürünler de kabul edilecektir.
Her kategoride en çok 3 eser gönderilebilir.
Her eserde şu bilgiler ekli olmalıdır: Contact name (sanatçı adı soyadı), Stage name (eğer kullanıyorsanız – takma adınız, müstear), Country (ülke), Category (eserin katıldığı kategori), Address (adresiniz), E-mail (elmek).
Ödüller:
* Eduardo Abela ödülü: Diploma + 1000 CUC
* Her kategoride Birinci, İkinci ve Üçüncü seçilenlere Diploma.
* Ayrıca çeşitli Küba kültür kuruluşlarının özel ödülleri verilecektir.
Karikatürcüler Buluşması:
San Antonio de los Baños ve Havana kentinde 29 Mart – 2 Nisan arasında kuramsal ve sanatsal atölye etkinlikleri düzenlenecek olup katılımcıların işlerinden örnekleri ve varsa yayınlarını yanlarında getirmeleri salık verilir. Bienal sergisi de bu dönemde açılacaktır.
Yarışma adresine son teslim: 31 Ocak 2009
Adres: Unión de Periodistas de Cuba (UPEC) XVI Bienal Internacional de Humorismo Gráfico, Calle 23 no.452, Vedado, Cuba. CP 10 400
Tel: 832 - 37 22 / 832 - 45 59 E-mail: vpce@upec.co.cu

Hiç yorum yok: