18.1.09

1. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, Eskişehir - Türkiye

1. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, Eskişehir - Türkiye
Konu: Turizm
Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ve Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi'nin işbirliğinde “Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması”nın birincisi düzenlenmektedir. Turizm, Türkiye’de ve Dünya’da en hızlı gelişen sektörlerin başında yer almaktadır. Tatil amacıyla seyahat eden bireylerin tatil sırasında yaşadıkları her türlü deneyim turizm kavramı içerisinde değerlendirilir. Konaklama, ulaştırma, seyahat acenteleri, yeme-içme, eğlence, rekreasyon, gezme-görme, müzeler, çevre, turist-yerli ilişkileri, vb. turizm sektörü kapsamında yer alan konuların, gelişmelerin ve yaşanan deneyimlerin karikatür sanatçıları gözüyle değerlendirilmesi, bu yarışmanın temel amacını oluşturmaktadır.
Katılım koşulları:
* Yarışma amatör ve profesyonel tüm karikatür sanatçılarına açıktır.
* Her sanatçı en fazla üç eserle katılabilir.
* Yarışmaya gönderilen eserler orijinal çizim, dijital baskı ya da bilgisayar çıktısıyla hazırlanmış olabilir. Çizim tekniği serbesttir. Renkli veya siyah beyaz olabilir. Ancak, eserlerin üzerine ıslak imzalarına yer vermeleri gerekmektedir.
* Eserler en az A4 (21x27,7cm) en fazla A3 (29.7x42.0cm) boyutlarında olmalı ve postada zedelenmeyecek şekilde gönderilmelidir. Postadan kaynaklanacak kırılma ve bozulmaların sorumluluğu göndericiye aittir.
Katılımcılar eserlerinin arkasına ad, soyad ve adreslerini yazmalı ve web sayfasında Windows Word programı ortamında yer alan Katılımcı Bilgi Formu'nu doldurarak eserleriyle birlikte gönderilmelidirler.
* Gönderilen karikatürler herhangi bir yerde yayımlanmış olabilir, ancak daha önce bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.
* Yarışmaya katılan karikatürler Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi ve Anatolia: An International Journal of Tourism and Hospitality Research ile bu organizasyon ile ilgili kitap, katalog, broşür, kartpostal ve afişlerde yayınlanabilecek bunun dışındaki tüm yayın hakları eser sahibinin olacaktır.
* Yarışmaya katılan eserlerden seçilecek bir bölümü albüm olarak yayımlanacaktır. Albümde eseri yer alan her sanatçıya birer albüm gönderilecektir.
* Dereceye girsin veya girmesin, albümde yer alsın veya almasın hiçbir eser iade edilmeyecektir ve tüm eserler Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi arşivine alınacaktır.
* Yarışmaya katılan bütün sanatçılar katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.
* Ödül töreni ve sergi, 25-30 Mayıs 2010 tarihleri arasında Nevşehir Dedeman Oteli'nde düzenlenecek olan V. Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi sırasında gerçekleştirilecektir. Ödül kazanan sanatçılar Kongre süresince Düzenleme Kurulu tarafından ağırlanacaktır.
* Yarışmaya en son başvuru tarihi; 31 Aralık 2009'dur. Postadaki gecikmelerden dolayı düzenleyiciler sorumlu tutulamaz.
Ödüller:
Birincilik Ödülü: 7 günlük iki kişilik her şey dahil tatil
İkincilik Ödülü: 6 günlük iki kişilik her şey dahil tatil
Üçüncülük Ödülü: 5 günlük iki kişilik her şey dahil tatil
Beş adet Mansiyon.
Gönderme adresi: Prof. Atila ÖZER, Anadolu University, Eğitim Karikatürleri Müzesi, Akcami Mah., Malhatun Sokak, No: 6 Odunpazarı, 26030 Eskişehir TURKEY

Hiç yorum yok: