2.5.08

1. Uluslararası Bira Karikatürleri Yarışması - Kanada

1. Uluslararası Bira Karikatürleri Yarışması
MBière Mondial de la Bière Mondial de la Bière, 2236, Beaubien East, Montréal, (Québec) Canada H2G 1M7 • Phone: 514-722-9640 # 442 • FAX: 514-722-8467 •
Jüri: 28 Mayıs 2008
Sonuç açıklama: 30 Mayıs 2008. Kazanan ve seçilenler yarışma sitesinde yayınlanacaktır: http://www.festivalmondialbiere.qc.ca/
KOŞULLAR:
1) Yarışma 18 yaş ve üzeri herkese açıktır. İmzalı katılım formu ile orijinal karikatür 10 Mayıs 2008 tarihine kadar aşağıdaki adrese ulaşmış olmalıdır:
Cartoon Beer Contest
c/o Mondial de la bière
2236 Beaubien East
Montréal, Québec
Canada H2G 1M7
Eseri ulaşanlara e-mail ile bilgi verilecektir. Eserini elektronik yoldan göndermek isteyenler için adresler: olegderg@hotmail.com, infombiere@globetrotter.net
2) Konu (Theme): Bira, bira ve kadınlar, bira ve mizah, bira ve aşk, bira ve spor, bira ve tarih, bira ve eğlence, bira ve küresel ısınma, bira ve siyaset, bira ve çevre, vb. Birayla ilişkili her türlü konuyu karikatür, portre karikatür ya da bant karikatür çiziminize esin kaynağı olarak alabilirsiniz. Bant karikatür için bir sayfaya 3-4 karelik çizim öneriliyor.
3.) Sayı: En çok 3 karikatür veya bant karikatür.
a) Eserler daha önce ödül kazanmış ya da Kanada’da sergilenmiş olmamalıdır.
b) Bant karikatürler dışında eserler yazısız olmalıdır.
c) Eserler katlanmadan düz olarak ya da rulo halde silindir kutu içinde gönderilmelidir.
d) Eserin özgünlüğü konusu sanatçının sorumluluğundadır. Eserler geri verilmeyecek, düzenleyen firma Mondial de la bière’in daimi koleksiyonunda saklanacaktır.
4.) a) Boyut: 21.5 cm x 28 cm ya da 11 x 8 inç (yatay veya dikey).
b) Kağıt dışında bir malzemeyle desteklenmiş, camlı veya çerçeveli eserler yarışmaya katılmaz.
5.) Katılımcılar eserlerinin düzenleyen firma tarafından yarışmayı tanıtım amaçlı ve resmi hediye olarak kullanımını kabul etmiş sayılır.
6.) Jüri: İlk eleme Başseçici Sayın Oleg Dergachov tarafından, son değerlendirme uluslararası uzmanlar (en az 6 kişi) tarafından yapılacaktır. Jüri üyeleri: John A. Lent, Svetlana Kruglova, Guy Badeaux, Aislin ( Terry Mosher), Tina Seemann (http://www.cartoonblues.com/forum/viewtopic.php?t=3141)
7.) Ödüller:
Altın Kupa Madalyası – Birincilik nakit ödülü $1,500 CDN
Gümüş Kupa Madalyası – İkincilik nakit ödülü $1,000 CDN
Bronz Kupa Madalyası – Üçüncülük nakit ödülü $500 CDN

-----------------------------------------------------------

Entry form (Katılım formu)

(Sanatçı adı) Name:

(Doğum tarihi) Date of birth:

(Adres) Address:

(Ülke) Country:

(Posta kodu) Zipcode:

Tel:
FAX:

E-mail:

I agree to the rules and regulations of the International Concours bières bandes desssinées - Cartoon Beer Contest. No entries will be returned to the participants, and will remain the property of the festival. The cartoons may be used for promotional purposes as described in the rules and regulations. Legal responsibilities related to the work submitted remains the responsibility of the author of the cartoons or comic strips.

(İmza) Signature:

Hiç yorum yok: