12.8.17

Kıbrıs Lefkoşa'daki Lokmacı geçiş noktası Ara Bölge'de açık hava karikatür sergisi açıldı


Unite Cyprus Now – Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği İşbirliği ile
ARA BÖLGE'DE KARİKATÜR SERGİSİ
(12 Ağustos 2017 – Lefkoşa) Birleşmiş Milletler denetimindeki Lefkoşa’nın Lokmacı Bölgesi’nde, haftanın belirli günlerinde barış için çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Unite Cyprus Now örgütü ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen açık hava karikatür sergisi, 11 Ağustos 2017 Cuma günü, Lokmacı geçiş noktasındaki Ara Bölge’de açıldı.
Birleşmiş Milletler polisinin güvenliğinde, Kıbrıs’ta yaşayan çeşitli toplum üyeleri ile birçok sivil toplum örgütü temsilcisinin hazır bulunduğu karikatür sergisinin açılışı, Unite Cyprus Now grubu sözcüsünün konuşması ile başladı.
Birleşik Kıbrıs”, “Kıbrıs'ta Barış”, “Dostluk ve Dayanışma”, “Kıbrıs'ta Yeniden ve Birlikte Yaşam” konularının yansıtıldığı karikatür sergisinde Arif A. Albayrak, Dolgun Dalgıçoğlu, Hüseyin Çakmak, M. Serhan Gazioğlu, Mehmet Ulubatlı, Musa Kayra, Mustafa C. Azizoğlu, Mustafa Tozakı ve Zafer Tutkulu isimli Kıbrıslı Türk çizerlerin toplam 74 adet karikatürü yer aldı.
Sergi açılışı sonrasında, etkinliğe katılan Kıbrıslı gençlerden oluşan müzik grupları şarkılar söyleyip çeşitli folklorik oyunlar sergilediler.
KIBRIS TÜRK KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU

Hiç yorum yok: