10.3.15

8. Uluslararası Salyangoz konulu Karikatür Yarışması 2015, İspanya

8. Uluslararası Salyangoz konulu Karikatür Yarışması 2015, İspanya
Tüm çizerlere açık bir yarışma.
Konu: Salyangoz (SNAIL)
Her katılımcı, daha önce ödül kazanmamış en fazla 3 adet eser gönderebilir.
Boyut A4 (21 x 29.7 cm) ya da orantılı ölçüde olmalıdır.
Teknik: Serbest. Tek sahneyi yansıtan karikatürler isteniyor, bant karikatür kabul edilmez.
Eserde yazı, metin yer alacaksa bu Katalan, İspanyolca, veya İngilizce olmalıdır.
Eserler sadece www.viajerosonline.org/humor2015 site adresinin yönlendireceği Facebook başvuru sayfası üzerinden, basıma uygun çözünürlükte, gönderilmelidir. Herhangi bir sorun çıkması halinde tecnologia@iltrida.org adresinden irtibat kurulabilir. (Bu sayfa henüz açılmıyor; birkaç gün içinde gereken düzenlemeyle çalışmaya başlayacağını sanıyorum. 13 Nisan itibariyle sayfa facebook yönlendirmesiyle açılıyor, katılım süresi de 5 gün uzatılmış. KÖ.)
Geleneksel posta yoluyla katılım kabul edilmez.
Her katılımcı ad, soyad, adres ve tel no (name, surname, address, telephone) bilgileri ile foto ya da portre karikatürünü taşıyan (basit, standart) bir katılım formu eklemelidir.
Jüride, Fecoll, Iltrida Viatges ve Humoralia temsilcileri yer alacaktır. Jüri kararı kesin olup itiraz kabul edilmez.
Yarışmaya son katılım: 13 Nisan 2015 (SÜRE 5 GÜN UZATILDI) 18 NİSAN 2015 C.tesi. Ayrıntılar ve katılım için bkz. facebook.
Tek ödül: 1.008.- €. Kazanan sanatçının 29 Mayıs’ta yapılacak ödül törenine katılımı dolayısıyla iki kişilik yol ve iki gece konaklaması karşılanır. Kazanan sanatçıya Nisan ayının ikinci yarısında e-mail ile haber verilecek ve sonuç daha sonra http://www.humoralia.org/ ve http://www.aplec.org/ sitelerinde duyurulacaktır.
Kazanan sanatçı eserin orijinalini, ya da dijital ürün ise ıslak imzalı baskısını, Mayıs ayının ilk yarısında düzenleyen kuruluşa elden veya iadeli taahhütlü olarak ulaştırmak zorundadır. Adres: Federacio de Colles de l’Aplec del Caragol, C/Obradors, 2, 25002 LLEIDA – SPAIN.
Ayrıca nakit karşılığı olmayan bir Halk Ödülü verilecektir (sertifika). Bunun için eserler www.facebook.com/viajesiltrida sayfasında katılım bitiminden iki hafta sonrasına kadar (25 Nisan) sergilenerek oylamaya açık tutulacaktır. Oylamayı teşvik amacıyla oylamaya katılan izleyicilerden birine Kanarya Adaları’nda bir haftasonu iki kişilik tatil ödülü verilecektir.
(Birinci gelen ve Halk Ödülü kazanan dahil olarak) seçilen 50 eser, düzenleyen çarşı esnafının yönetim merkezinde ve gerekirse başka salonlarda sergilenecektir. Düzenleyen kuruluş, bu 50 eserin yeniden basımı ve yeniden sergilenmesi hakkını korur.
Katılanlar tüm koşulları kabul etmiş sayılır.
Yarışma adreslerinde gelen eserler sergilenecektir.
Birkaç dilde yarışma şartnamesi: PDF.
(Güncelleme: 13 Nisan 2015 13:30).

1 yorum:

menekse cam dedi ki...

Sayfa hala açılmıyor. Üstelik geçen yılın birincileri hala ilan edilmedi. Geçen yıl verdikleri iletişim adresleri de yarışma bittikten sonra kullanılmıyordu. Kısacası ne idüğü belirsiz bir organizasyon. Boşuna zahmet etmeyin.