11.10.14

Kıbrıs Türk Karikatürü XHENNET Çizgi Roman ve Karikatür Festivali'nde Sergileniyor...

KIBRIS TÜRK KARİKATÜRÜ XHENNET ÇİZGİ ROMAN
VE KARİKATÜR FESTİVALİNDE SERGİLENİYOR...
(11 Ekim 2014 – Lefkoşa) Kosova Çizgi Roman Sanatçıları Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, 10. Xhennet Çizgi Roman ve Karikatür Festivali Kosova’nın Prizren şehrinde başladı.
11 – 14 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Xhennet Çizgi Roman ve Karikatür Festivali çerçevesinde, “Kıbrıs Türk Karikatürü” isimli sergi de yer alacak.
“Kıbrıs Türk Karikatürü” sergisinin açılışında hazır bulunmak amacı ile, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tozakı, Cemal Tunceri ve Arif A. Albayrak, Kosova’nın Priştine şehrinde bulunuyorlar.
10. Xhennet Çizgi Roman ve Karikatür Festivali'nde, 30’u aşkın çizgi bant ve karikatür sanatçısının eserleri, restore edilip sergi salonuna dönüştürülen, Prizren şehrindeki tarihi Osmanlı Hamamı’nda sergilenecek.
Kıbrıslı Türk karikatür sanatçılarının yanısıra, Kosova, Makedonya, Türkiye, Bulgaristan, Arnavutluk, Sırbistan ve Slovenya’dan 20 sanatçı, festival süresince çeşitli etkinliklere katılıp canlı performans sergileyecekler.
“Kıbrıs Türk Karikatürü” isimli sergide, Alper Susuzlu, Arif A. Albayrak, Cemal Tunceri, Cengiz Beysoydan, Devran Öztunç, Dolgun Dalgıçoğlu, Elif Atamaz, Ezcan Özsoy, Hüseyin Çakmak, M. Serhan Gazioğlu, Mehmet Ulubatlı, Musa Kayra, Mustafa C. Azizoğlu, Mustafa Tozakı, Serkan Sürek, Sevcan Çerkez ve Zafer Tutkulu isimli Kıbrıslı Türk karikatürcülerinin toplam 51 adet karikatürü yer almaktadır.
KIBRIS TÜRK KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU.
*

Hiç yorum yok: