3.5.12

27. Burdur Müze Müdürlüğü Karikatür Yarışması 2012, Türkiye

MÜZELER GÜNÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİ
Burdur Valiliği'nin 28/03/2012 tarih ve B.16.4.KTM.0.15.04.00-152/967 sayılı onayı ile oluşturulan, 18 Mayıs 2012 Müzeler Günü Yarışma ve Kutlama Komitesinin, 09/04/2012 tarih ve 1. Nolu toplantı tutanağı doğrultusunda, 18 Mayıs 2012 tarihinde kutlanacak olan "Müzeler Günü" etkinlikleri içerisinde yer alan ve 1986 yılından buyana aralıksız olarak devam eden "Eski Eser - Müze ve İnsan İlişkileri" konulu Karikatür Yarışmasının bu yıl 27. sinin düzenlenmesine karar verilmiştir.
Bununla ilgili olarak Yarışma Şartnamesi Aşağıdadır.
Kamuoyuna Duyurulur.
27. KARİKATÜR YARIŞMASI
YARIŞMA ŞARTNAMESİ
GİRİŞ

Madde 1: Burdur Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Özel İdaresinin katkılarıyla 18 MAYIS 2012 tarihinde kutlanacak olan “Müzeler Günü” kutlama etkinlikleri içerisinde 27. Karikatür Yarışması düzenlenmiştir.
AMAÇ
Madde 2: Son yıllarda kültür varlığı kaçakçılığı, yurt dışına kaçırılmış olan kültür varlıklarımızın yurdumuza geri getirilmesi çalışmaları, tarihi ve doğal sitler, anıt eserler ve tarihi çevre bilinci ile bilimsel araştırmalar ve arkeolojik kazılarla müzeler Ülkemizin gündeminde sürekli yer almış ve başlıca gündem konusu olmuştur.
Amacımız karikatüristlerimizi özendirmenin yanısıra, konu ile ilgili düşünce ve eleştirilerini almak ve eski eser sevgisini geniş kitlelere yaymak, ilimiz turizminin gelişmesine katkı bulunmak ve bu konudaki mesajların ülkenin gündeminde sürekli olarak canlı kalmasını sağlamaktır.
KONUSU
Madde 3 :Yarışmanın konusu “Eski Eser - Müze ve İnsan İlişkileri”dir.
YARIŞMAYA KATILACAKLARDA VE YAPITLARDA ARANAN ŞARTLAR
Madde 4: Yarışmaya, yarışma seçici kurul üyeleri, jüri üyelerinin birinci ve ikinci derece yakınları dışında herkes katılabilir.
Madde 5: Yarışmaya çizerler en fazla 5 yapıtla katılabilirler.
Madde 6: Yarışmaya gönderilen yapıtlar özgün, hiç bir yerde yayınlanmamış ve orjinallerinin olması, fotokopi vb. Örneklerinin gönderilmemesi gerekmektedir. Fikri sorumluluk çizerlere aittir.
Madde 7: Yarışmaya gönderilen yapıtların sağ arka köşesinde katılımcının adı soyadı ve adresi ile telefon numaraları yazılı olacaktır. Ayrıca, kısa özgeçmişlerini de yazılı olarak ekli olarak göndereceklerdir.
Madde 8: Yapıtların boyutları 35x25 cm ebadında olacak, daha büyük ve küçük yapıtlar yarışma dışı bırakılacaktır.
Madde 9: Ön elemeyi kazanan yapıtlar (Sergilenmeye Layık Görülen) İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (Burdur Müzesi) tarafından uygun görülen diğer yerlerde de sergilenebilecektir.
Madde 10: Yarışmaya katılan karikatürler Burdur Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (Burdur Müzesi) malı olacaktır. Yayınlanması halinde çizerler bu yayınlardan bir hak talebinde bulunamayacak, Ancak yayınlar çizerlere ücretsiz olarak ayrıca gönderilecektir.
YARIŞMA TAKVİMİ VE TESLİM YERLERİ
Madde 11: Yarışmaya son katılma tarihi 11 Mayıs 2012 Cuma günüdür. Değerlendirme ise 14 Mayıs 2012 Pazartesi günü yapılacaktır. Ödül Töreni 18 Mayıs 2012 tarihinde Müzeler Günü kutlama programı çerçevesi içerisinde gerçekleştirilecektir. Yarışmada ödül alan yapıt sahipleri, ödül törenine katılarak ödüllerini alacaklardır. Bu iş için Burdur’a geliş gidiş otobüs ve oturum ücretleri karşılanacaktır. Eserler “Burdur Müze Müdürlüğü 27. Karikatür Yarışması Özgür Mh. Halk Pazarı Cd. No:3 BURDUR” adresine posta yoluyla ya da elden teslim edilebilinir.
ÖDÜLLER
Madde 12:
Birinciye :......... 1.500 TL
İkinciye :.......... 1.000 TL
Üçüncüye :......... 750 TL
Mansiyon :......... 500 TL
Ayrıca :
Burdur Belediyesi
İl Özel İdaresi
Mimarlar Odası Burdur Temsilciliği
Burdur Mermerciler Derneği
Burdur Kültür ve Turizm Derneği
Ressam İliçin ÇETİNER Adına jüri Özel Ödülü.
DİĞER HUSUSLAR
Madde 13:Yarışmaya katılan sanatçılar bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
Not: Şartname örnekleri http://www.burdurkultur.gov.tr/ ve http://www.burdurmuzesi.gov.tr/ adresinden temin edilebilinir.
İRTİBAT BİLGİLERİ VE ESERLERİN TESLİM EDİLECEĞİ ADRES
Burdur Müze Müdürlüğü
27. Karikatür Yarışması
Özgür Mh. Halk Pazarı Cd. No:3
BURDUR

Tel : 0248 233 10 42
Faks : 0248 233 87 63
Görevli Personel
H. Ali EKİNCİ (Müze Müdürü)
Ahmet MEN (Müze Personeli).
Kaynak: http://www.burdurmuzesi.gov.tr/

Hiç yorum yok: