6.7.10

2. Uluslararası Fikirler Kenti Karikatür Yarışması 2010

2. Uluslararası Fikirler Kenti Karikatür Yarışması 2010 - Meksika
1. 18 yaşından büyük herkes katılabilir.
2. Daha önce yayınlanmamış, başka yarışmaya katılmamış (ve bu yarışma süresince katılmayacak olan), yayın hakkı devredilmemiş, orijinal eserler ile sanatçı tarafından imzalı dijital baskı ürünler kabul ediliyor.
3. Eserde ele alınması istenen konu şudur: Başka bir gezegenden gelmiş olsanız, İnsanlığa yönelteceğiniz soru ne olurdu? (If you came from another planet, what would you ask Humanity?).
Yarışma, bu soruya karikatür formatında vereceğiniz karşılığı ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Gerekirse kısa bir metin, altyazı da ekleyebilirsiniz (İspanyolca veya İngilizce olmalı). Konuyu ya çizimle yapacağınız göndermeler, ya da kullanacağınız bir başlıkla, açıklıkla ortaya koymanız bekleniyor.
*Hakaret nitelikli işler yarışmaya alınmaz.
4. Sayı: En çok 3 eser (Üçten fazla iş yollayan katılımcının tüm eserleri yarışmadan çıkarılır).
5. Teknik: Serbest.
6. Boyut: En fazla A4 ( 21x29 cm) ya da bununla orantılı bir ölçü. Çözünürlük: En az 300 dpi.
7. Katılımcının, adı ve soyadı - (kullanıyorsa) mahlası (takma adı) - foto ya da karikatür portresi – adresi - tel no – elmek - tabiyet (T.C. vatandaşları “Turkish” yazmalı) - her eserin adı - “ilk kez mi katılıyorsunuz?” sorusunun cevabı (ilk kez ise “Yes, first time” yazılabilir) - kısa biyografi/yaşamöyküsü (Full author name - pseudonym - Author picture or caricature - Address - Telephone Number - Email - Nationality - Title of each submission - Is it the first time you participate? - Brief biography / Curriculum) içeren bir belgeyi/katılım formunu eklemesi gerekiyor.
8. Her katılımcı, aşağıda örneği bulunan, yarışma koşullarını kabul ettiğinizi ve size ait olan o eser(ler)in kullanım iznini verdiğinizi belirten bir belgeyi, adını iki boşluğa yazıp en alttaki çizginin üstünü imzalayarak ya kapalı bir zarfla postalamalı ya da imzaladıktan sonra taratıp elmekle yollamalıdır (parantezlerin olduğu yerlere ad soyad yazılarak parantez atılacak):

I, (katılımcı adı soyadı) , certify being the author of: If you came from another planet, what would you ask Humanity? Which I submit to the La Ciudad de las Ideas Contest. I, (katılımcı adı soyadı), accept the contest rules by the mere fact of having submitted this work, and its use for any pertinent means by Poder Cívico A.C.
______________Signature.


9. Eserler ve katılımcı belgesi zarfları şu adrese postalanmalıdır:
2nd International Caricature/Cartoon Contest
Reforma 222, Piso 12 Col. Juárez, Delegación Cuauhtémoc, C.P. 06600 México D.F. MEXICO

Email yoluyla katılım için: mar_interactiva@yahoo.com.mx veya mar@marideas.com adreslerinden contacto@ciudaddelasideas.com adresine yönlendirilmektedir.
10. Seçilen eserler Puebla kentinde 11, 12 ve 13 Kasım 2010 tarihlerinde sergilenecek ve http://cartonist-ciudaddelasideas.blogspot.com/ / blogu ile yarışmanınhttp://www.ciudaddelasideas.com/ adresli resmi sitesinde yayınlanacaktır.
11. Katılım süresi: 17 Mayıs - 10 Eylül, 2010.
12. Sonuçlar http://www.ciudaddelasideas.com/ sitesinde açıklanır. Kazananlara email yoluyla haber verilir. Yarışmayla ilgili @ciudaddelasideas.com ya da @podercivico.org.mx uzantılı olmayan adreslerin mesajlarına itibar etmeyiniz.
13. Jüri üyelerinin kararı kesin olup kimlikleri yarışma bitiminde açıklanır.
14. Ödül alanlar dışındaki eserler sonuçların açıklanmasından 3 ay sonra elden alınabilir veya yazılı olarak geri istenebilir.
15. Ödüller:
Birincilik / İkincilik / Üçüncülük: Puebla kentinde düzenlenecek “La Ciudad de las Ideas Festival”ine katılmak için seyahat bileti + Diploma.
2 adet Onur Mansiyonu: Festivalden sonra Diploma yollanacaktır.
Not: Ödüller nakde çevrilemez ve başkasına devredilemez.
WEB: http://www.ciudaddelasideas.com/win/
Kaynak: regulamentoscartoon .

Hiç yorum yok: