1.11.18

"Duvar" konulu 22. Euro-Kartoenale Kruishoutem 2019, Belçika

22. Euro-Kartoenale Kruishoutem 2019, Belçika
Konu (Theme): Duvar (The Wall).
2019'da Berlin Duvarı yıkılalı tam 30 yıl olacak. Gelgelelim, günümüzde dünyanın her tarafında hala sınır duvarları inşa ediliyor. Bu edisyon konusunu bu yüzden seçtik: Duvar - bütün biçimleriyle (ev / konut / mesken, sınır duvarları, tırmanma duvarı, kale / tabya / istihkam / tahkimat...) 
KURALLAR:
1. Sayı: En çok 5 yazısız eser. Daha önce sergilenmiş, yayınlanmış veya ödül kazanmış olmamalı. Teknik serbest.
2. Katılım: İki yoldan eser gönderilebiliyor:
- Elektronik olarak: Önce www.ecc-kruishoutem.be/register adresinden kayıt olmak gerekiyor. Eğer postadan yarışmaya davet mektubu alırsanız/aldıysanız, o mektupta bulunan size ait kod numarasını (personal code) bu işlemler için kullanabilir ve eser(ler)inizi yükleyebilirsiniz (O kod numaranızı her kayıt işleminde kullanınız). Böyle bir kod numaranız yoksa, e-mail adresinizi belirterek kayıt olabilirsiniz.
VEYA
- Geleneksel posta yoluyla: Eser gönderimi için yeni yarışma posta adresi: Euro-kartoenale - Réné d'Huyvetterstraat 5C - 9770 Kruishoutem - Belgium - Europe
Yarışma sitesinde katılanlar listesi olup güncellenmektedir, eserinizin ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz.
3. Eser boyutu A4. 
Elektronik katılım için 300 dpi (her eser en fazla 3 MB).
4. Geleneksel posta yoluyla katılacak eserlerin arka yüzünde sanatçı soyadı ve adı (surname, forename) ile adresi (address) yazılı olmalıdır.
5. Katılanlar bu kuralları kabul etmiş ve eser(ler)inin etkinlik tanıtımı için kullanılmasını ve albümde yayınlanmasını kabul etmiş sayılır. Diğer her türlü kullanım için çizerin izni talep edilecektir.
6. Ödüller: 1800, 1500, 1300 Avro + Andaçlar; En İyi Avrupalı katılım ödülü: 900 Avro; En İyi Belçikalı katılım ödülü: 900 Avro; Avrupa Karikatür Merkezi (ECC) ödülü: ECC galerisinde kişisel sergi.
Ödül törenine davet edilen tüm kazanan sanatçılar 3 gün ağırlanır.
7. Albüm: Ücretsiz albümü edinmek isteyen katılımcı, posta giderini karşılamak koşuluyla talepte bulunabilir. Katılımcıya ücretsiz olan albümü Avrupa Karikatür Merkezi'nden (ECC) de alabilirsiniz.
8. Katılımcı, eserinin gezici sergi programında yer almasına izin vermiş sayılır. Seçilen eserler, sergilemeler bitimine kadar (Aralık 2020) organizasyonun tasarrufundadır. Ödül kazananlar geri verilmez.
9. Katılan orijinal eserler, yazılı olarak talep edilirse, katılımcıya  geri gönderilir. İade sırasında oluşabilecek hasar veya kayıptan organizasyon sorumlu tutulamaz.
10. Kazanan eserlerin açıklanmasından sonra çalıntı/kopya olduğu anlaşılan eser(ler) konusunda jüri ödülü geri alma kararı verebilir.
11. Uluslararası jüri, 25 Ocak 2019'da Kruishoutem'de toplanacaktır. Yarışma son katılım tarihi bitiminde jüri üyeleri açıklanacaktır.
12. Ödül töreni ve açılış: Nisan 2019.
Sergi: Nisan - Haziran 2019.
Son katılma: 11 Ocak 2019
WEB: www.ecc-kruishoutem.be .
Kaynak: ecc-kruishoutem .
İlk yayın: 1.11.2018 21:30.

Hiç yorum yok: