5.9.16

56. Uluslararası Knokke-Heist Altın Şapka Karikatür Festivali 2017, Belçika

56. Uluslararası Knokke-Heist Altın Şapka Karikatür Festivali 2017, Belçika
Yarışmacılar 18 yaşın üzerinde olmalıdır.
Tanım: Karikatür, mizahi bir resimdir. Ünlü bir kişinin portresi olabileceği gibi, gerçek bir durumun parodisi ya da salt komik bir durumun tasviri dahi olabilir. Tek bir sahneden, tek bir imgeden oluşabileceği gibi birkaç aşamalı bir bant karikatür halinde de çizilebilir. Canlandırma (animasyon) çalışmalar kabul edilmeyecektir.
Konu: Serbest.
Sayı: En çok 5 eser. Siyah-beyaz veya renkli. Eserler dijital tekniklerle üretilmiş de olabilir. Karikatürler yazısız, hiç ödül almamış ve Belçika’da sergilenmemiş olmalı, katlanmadan yollanmalıdır. Camlı, çerçeveli, paspartulu eserler yarışmaya kabul edilmez.
Telif hakkı: Katılımcılar, eserlerinin etkinliği tanıtım amaçlı (albüm, poster, takvim, vb) kullanımına izin vermiş sayılır.
Dijital olarak katılan eserlerden alınan çıktılar, düzenleyen kuruluşun mülkiyetine geçer.
Orijinal eserler posta masrafı karşılanma koşuluyla yazılı olarak istenirse geri gönderilebilir.
Özgünlük ve Sorumluluk: Eserlerin orijinal fikir sorumluluğu çizerine aittir. Olası kopya ve çalıntı iddialarının muhatabı çizerin kendisidir.
Katılım:
a. Orijinal çizgi karikatür: Yarışma sitesindeki katılım formu mutlaka doldurulup eser(ler)le birlikte yollanmalıdır.
Boyut: En az 21 x 30 (A4), en fazla 30 x 42 cm (A3). (Kenarlarda sergi paspartusuna uygunluk için 2 cm. boşluk bırakılabilir.) Her eserin arka yüzünde sanatçı soyadı (NAAM), adı (FOORNAAM) ve adresi (ADDRESS) bulunmalı.
b. Dijital karikatür gönderimi: Dijital katılım için, yarışma sitesindeki katılım formu mutlaka doldurulup eser dosyaları eklenmelidir. Dosya adında sırasıyla sanatçı soyadısanatçı adı ve eser adı (name, first name, title) belirtilmiş olmalıdır. Dosyalar en fazla A4 (21x30 cm) ölçüde, JPEG veya TIFF format ve 300 dpi çözünürlükte yollanmalı (Kenarlarda sergi paspartusuna uygunluk için 2 cm. boşluk bırakılabilir).
Seçilen eserler sergi için paspartu edilecektir.
Ödüller: 5000; 2000; 1000 Avro (Aynı miktar nakit ödüller ulusal kategoride de verilecektir: Press Cartoon Belgium). Ödül töreni için uçakla ulaşım + (bir gece/iki kişilik) konaklama; sergiyi izleyenlerin oylarıyla belirlenen (ancak ertesi yıl takdim edilen) Halk Ödülü 500 Avro. Nakit ödüllerden yasal kesinti yapılır.
Albüm: Seçilenlere albüm yollanıyor.
Son katılma: 31.12.2016
Adres: Cultuurcentrum Knokke-Heist vzw
Meerlaan 32 , B-8300 Knokke-Heist
BELGIUM
Tel: 00-32-50-630.430 Faks: 00-32-50-630.429
e-mail: cartoonfestival@knokke-heist.be
www.cartoonfestival.be.

Hiç yorum yok: