21.6.15

13. Uluslararası Barakaldo Görsel Mizah Bienal Yarışması 2015, İspanya

13. Uluslararası Barakaldo Görsel Mizah Bienal Yarışması 2015, İspanya
Yaş sınırlaması olmaksızın herkese açık bir yarışmadır.
Konu: Yeni Teknolojiler (New technologies): Günlük yaşamdaki internet, biyoloji, tıp, uzay, telekomünikasyon, vb. alan uygulamaları. Web 2.0 ya da sosyal medya kullanımından doğan salakça davranışlar.
Amaç, yurttaşların yeni bilimsel ilerleme alanları üzerinde düşünmelerine yardımcı olmaktır.
Sayı: En çok 3 orijinal, başka yerde yayınlanmamış eser (karikatür veya bant-karikatür, vinyet).
Önceki yarışmada ödül kazananlar bu yıl katılamaz.
Boyut: Tek sayfayı aşmamak gereken (en fazla 800 x 600 pixel/inch) eserler en az 72 pixel/inch (ppi) çözünürlükte, JPG formatında olmalıdır.
Yine de, eserin ilk başta dikey veya yatay, A4 veya A3 ölçüde ve 300 dpi çözünürlükte üretilmesi uygun olacaktır (Ödül kazanırsa, bu yüksek çözünürlükteki orijinali isteyebilirler, KÖ).
Teknik: Siyah beyaz veya Renkli.
Dil: Gerekiyorsa yalnız İspanyolca veya Bask kullanılabilir. Ancak sözel değil görsel anlatım ön planda tutulacaktır.
Düzenleyen Barakaldo kent yönetimi, ulaşan eserleri sanal ortamda sergileyebilir. Ancak bu internet yayınında yer alması, eser için herhangi bir telif hakkı doğurmaz.
Ödüller: 1500, 1000, 800, 700, 500 Avro. Yeterli/Uygun eser bulunamazsa, ödüllerden biri veya birkaçı verilmeyebilir.
Jüri: Carlos Fernández Martínez – Başkan, Alfonso Berroya Elosua, Enrique Martínez-Inchausti, Juan García Cerrada, Juan Manuel de Los Santos Aranaz (Sekreter).
Değerlendirmede sanatsal nitelik 50, konuya uygun mizahi nitelik 30, eserde yansıtılan konunun günlük yaşamla ilişkili toplumsal ve kültürel etki gücü 20 tam puan üzerinden ölçülecektir.
Jüri, son katılma tarihinden sonraki 2 ay içerisinde değerlendirmesini sonuçlandırır ve kazananlara bildirim yapılır.
İlk sonuç bildiriminden sonraki bir ay içerisinde her katılımcının açıklanan sonuçlarla ilgili jüri başkanlığına itiraz, iki ay içerisinde de yasal yargıya başvuru hakkı mevcuttur.
Kazananlara e-mail yoluyla yapılacak ilk bildirimden sonraki 3 ay içerisindeki yazışmalarda istenen kimlik ve banka bilgileri verilmez ise, sanatçının yarışmadan çekildiğine hükmedilerek kazanan eser ödüllüler listesinden ve yayınlardan çıkarılır.
Katılım: Sanatçı, yarışma sitesinde kimlik bilgilerini ve JPG formatındaki eserini yükleyerek katılacaktır: http://www.barakaldo.org/hermes.
Tüm katılımcılara gereken bilgilendirme yapılır.
Son katılma: 14 Ekim 2015
Kaynak: ecomic-experience .
Çeşitli dillerde koşullar .

Hiç yorum yok: