28.10.08

İZODER KARİKATÜR YARIŞMASI 2008 Yalıtım Konulu Karikatürleri Bekliyor

İZODER KARİKATÜR YARIŞMASI 2008 Yalıtım Konulu Karikatürleri Bekliyor
İZODER tarafından kamuoyunda yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla bu yıl 2’incisi düzenlenen "Yalıtımın İnsana, Çevreye ve Ekonomiye Katkıları" konulu karikatür yarışmasına başvurular
1 Kasım 2008 tarihinde son bulacak
"Yalıtım" ile sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturulması ve yapılarda enerji verimliliğinin artırılması yönünde faaliyet gösteren İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), kamuoyunda yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği ödüllü Karikatür Yarışması'nın bu yıl ikincisini gerçekleştiriyor. Ülkemizde yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmada daha önce 1 Ekim olarak duyurulan başvuru tarihi, 1 Kasım 2008, Cumartesi gününe kadar uzatıldı.
Karikatür Yarışması’nın bu yılki konusu "Yalıtımın İnsana, Çevreye ve Ekonomiye Katkıları" olarak belirlendi. Konu; ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı veya yangın yalıtımı noktasından ele alınabileceği gibi, sadece "yalıtım" bakış açısıyla genel bir yaklaşım içinde de işlenebilecek. Ödül almaya hak kazanan karikatür sahipleri, 3.000, 2.000, 1.000 YTL ve “İZODER Özel Ödülü”nün sahibi olacaklar.
Karikatür Yarışması’nın Türkiye’de yeni ufuklar açacak, ülke ekonomisinin ilerlemesine ve gelişmesine katkıda bulunacak bir platform olduğunu belirten İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez şunları söyledi: “Yarışmanın temel amacı, karikatürün toplumsal iletişimdeki gücünden ve olanaklarından yararlanarak, "yalıtım"ın bireysel ve toplumsal düzeydeki önemine dikkat çekmektir. Bir iletişim aracı olmasının yanısıra insanları düşünmeye de yönlendiren karikatür ile, yalıtımın önemini ve faydalarını kamuoyuyla paylaşmak, yalıtım bilinç ve duyarlılığını yaymak, Türkiye’nin bu alandaki eksikliklerine ve bu eksiklikler nedeniyle vatandaşın, ülkenin ve hatta dünyanın gördüğü zararlara dikkat çekmek, yarışmanın amaçları arasında yer almaktadır.”
1 Kasım 2008 tarihinde son bulacak başvurular, İZODER tarafından kabul edilecek. Birinci seçilen karikatüre 3.000 YTL, ikinciye 2.000 YTL, üçüncüye ise 1.000 YTL ödül verilecek. Ayrıca, Seçici Kurul öngördüğü takdirde, bir veya birden fazla çalışmaya "İZODER Özel Ödülü" ve Platin Sponsor kuruluşlar tarafından "Mansiyon" ödülleri verilecek. Dereceye giren eserler Kasım ayı içinde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak, aynı zamanda İZODER web sitesi üzerinden de duyurulacak.
Detaylı bilgi ve iletişim için: İZODER Tel: (0216) 415 74 94 info@izoder.org.tr
Şartname için: http://www.izoder.org.tr/

Hiç yorum yok: