21.6.08

“Çevre” sergisine çağrı, Bali 2008, ENDONEZYA

“Çevre” konulu uluslararası karikatür sergisine katılım çağrısı, Sanur, Bali 2008, ENDONEZYA
Endonezya Karikatürcüler Derneğinden:
Küresel Isınma konusunda, hala gerekli değişikliklerin yapılabileceği umuduyla, epey açıklama ve girişimde bulunuldu. Gelgelelim, bazı kimseler hala Küresel Isınmayı sadece bir masal gibi algılıyor. Gerçekte, elde yeterince bilgi ve kaynak olduğu halde, Küresel Isınmayı anlayan insanlar pek az sayıda. Birlikte çaba gösterdiğimizde gezegenimizi kurtaracak bir mucizenin gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Daha fazla insanın Küresel Isınma problemini anlaması sağlanmalıdır.
Endonezya Karikatürcüler Derneği 6-10 Ağustos 2008 tarihlerinde “Çevre” konulu bir karikatür sergisi düzenleyecek. Serginin amacı halka dünyanın akciğerleri olan yeşil ormanların yok edilmesi gibi karşı karşıya bulunduğumuz sorunları anlatmak olacak. Örneğin Endonezya’da artan nüfusa yerleşim alanı açabilmek için böylesi orman bölgelerinde geniş çaplı yakma ve kesim yapılmıştır. Başka ülkelerde de bu tür sorunlar söz konusudur; dolayısıyla sergimiz salt yerel değil küresel boyutlu katılıma açık olacaktır.

Katılım koşulları:
Sergi konusu “Çevre”
Karikatürler e-mail yoluyla gönderilebilir: 300 dpi çözünürlük, boyut A3: balicartoon@gmail.com
(Sergi albümünde ve muhtemelen Bali karikatür dergisi bog-bog’da yayınlanmak üzere) Sanatçının foto ya da portresi ile kısa yaşamöyküsü eklenmelidir.
Eserler geri verilmez.
Eserler (Boyut A3) kurye ya da taahhütlü posta ile de şu adrese yollanabilir:
PAKARTI Indonesian Cartoonists Association, Jl. Veteran 39A Denpasar Bali Indonesia.
Teknik / Sayı: Serbest
Eserler orijinal olmalıdır.
Yarışma adresine son teslim: 20 Temmuz 2008
Seçilen eserler 3. Sanur Köyü Festivali’nde sergilenecektir.
Putu Ebo
Endonezya Karikatürcüler Derneği Genel Sekreteri

Hiç yorum yok: