7.1.12

"Belçika'daki Türkler" konulu karikatür yarışması 2012, Brüksel - Belçika

"Fedactio" olarak Türklerin Belçika’ya gelişinin 50. yıl etkinlikleri kapsamında 3 yıl sürecek olan dizi organizasyonlarin ilk ayağını temsil eden karikatür yarışmasi ile karikatürün vereceği dostluk mesajının sergilenmesi amaçlanmaktadır.
Yarışma herkese açıktır.
Tema: Türklerin Belçika’ya gelişinin 50. Yılı çerçevesinde birlikte yaşama kültürü,kültürel çeşitlilik ve çoğulculuk, empati, diyalog,hoşgörü ve dostluk.
- Çizim tekniği serbesttir. Çizimler orjinal, daha önce ödül almamış ve en fazla üç adet olabilir. Boyutunun A3 (297 mmx420 mm) olması ve arkasının eser sahibince imzalı olması gerekir, çizim dijital ise çözünürlüğünün 72 DPI olması gerekir.
- Yarışmacılar bir sayfayı geçmeyecek kısa özgeçmişlerini ve iletişim bilgilerini de başvuru ile birlikte iletmelidirler.
- Seçilen ilk 50 eser 18.02.2012 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde sergilenecektir. Sergilenmeyen eserler istenirse Fedactio merkezinden 15.03.2012 tarihine kadar iade alınabilecektir. Bu tarihten sonra bir sorumluluk kabul edilmeyecektir. Posta ücretleri yarışmacıya aittir.
- Sergilenen eserlerin basım yayın hakkı Fedactio’da olacaktır. Eserlerin sergilenmesinde, basılmasında ayrıca bir telif ücreti ödenmeyektir.
-Yarışmaya başvuranlar, bu kuralların hepsini kabul etmiş sayılır.
Ödüller:
Birincilik ödülü 1000 €
İkincilik ödülü 750 €
Üçüncülük ödülü 500 €
Jüri:
Rudy Gheysens
Kurt ‘Klier’ Valkeneers
Jan de Graeve
Ronald Vanoystaeyen
Jacques Sondron
Latif Demirci
Haslet Soyöz
Ismail Dogan.
Son başvuru: 6 Şubat 2012
http://cartoon.1964-2014.be/#juri
Kaynak: sinirsizkarikatur

Hiç yorum yok: