4.11.08

2. İzkuş Ulusal Yarışması 2008 sonuçlandı

İZKUŞ 2. ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI 2008 SONUÇLARI
2. Ulusal Karikatür Yarışması için karikatüristler Halit ŞEKERCİ, Niyazi YOLTAŞ, Eray ÖZBEK, Yakup KAMER, Gazeteci-Yazar Lütfü DAĞTAŞ, İZKUŞ Müdürü Ahmet AKGÜN, İZKUŞ Başkanı Nurgül UÇAR, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gören BULUT ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal YALINKILIÇ’ın oluşturduğu Seçici Kurul üyeleri 1 Kasım 2008 Cumartesi günü İzmir Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi'nde toplanmıştır.
Bu seneki yarışmaya toplam 103 Kişi 244 eserle katılmış, tüm elemeler yapıldıktan sonra 6 eser ödüle, 3 eser ise özel ödüle layık görülmüştür. Ne yazık ki çok sayıda kuraldışı katılım olmuştur. Şartnamenin 2. maddesindeki “A3 (29,7 x 42cm)” boyutlarına uymayan yapıtlar ile 6. maddedeki “En çok 5 adet karikatür gönderilebilir” koşuluna uymayan sanatçıların tüm yapıtları, içlerinde çok başarılı örnekler bulunmasına karşın, kurallara uyan katılımcıların haklarını korumak amacı ile ilk turda Seçici Kurul üyeleri tarafından oybirliği ile elenmiştir.
Tüm elemeler yapıldıktan sonra Seçici Kurul tarafından oybirliği ile kazananlar belirlenmiştir. Bu elemelerden sonra; Birinciliği, Ömer ÇAM’ın yapmış olduğu “Arı Kuşu” adlı eser alırken İkinciliği “İbibik” adlı eseri ile Kürşat ZAMAN, Üçüncülüğü ise Hilmi ŞİMŞEK'in yapmış olduğu “Denizci” adlı eser almıştır. Ayrıca Ozan SOYDAN, Cemalettin GÜZELOĞLU, Osman CİBİK Mansiyon Ödülleri alırken DKMP Genel Müdürlüğü Özel ödülüne Önder ÖNERBAY, Seyrek Belediyesi Özel Ödülüne Faruk SOYARAT, Jüri Özel Ödülüne ise Berkant FİDAN layık görülmüştür.
Gönderilen eserlerin büyük bir bölümü Seçici kurul tarafından büyük bir beğeniyle karşılanmıştır. Biz de İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği olarak göndermiş olduğunuz eserlerden dolayı memnuniyetimizi belirtir, katılımınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.
İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği.
Tüm kazananlar

Hiç yorum yok: